În municipiul Soroca au început pregătirile pentru sărbătorile de iarnă. În acest sens, în centrul orașului, astăzi, 2 decembrie, a fost instalat Pomul de Crăciun. Astfel, responsabilii de la Secția de Amenajare, au avut misiunea să găsească unul din cei mai frumoși brazi, care cresc prin gospodăriile oamenilor. Pomul a fost procurat de la o persoană fizică din satul Pârlița, raionul Soroca, acesta are circa 15 metri și a costat bugetul primăriei 15 mii de lei.
Potrivit Serviciului se presă al primăriei, bradul urmează să fie împodobit de o companie specializată din Chișinău.
























