Turneu raional la ȘAH, la Dondușeni

0
106

În perioada 16-22 februarie, în sala de șah a Școlii Sportive Dondușeni, sub egida Consiliul Raional, s-a desfășurat turneul raional la ȘAH în memoria antrenorului, Ghenadie CHIRICIOC.

La turneu au participat 13 jucători, discipolii antrenorului și tinerii sportivi a secției de șah sub conducerea antrenorului Vitalie Rotari.

În urma competițiilor turneul s-a finalizat cu următoarele rezultate:

Locul I – Lisnic Oleg

Locul II – Vacarov Anatolie

Locul III – Railean Vlad.

Învingătorii turneului au fost menționați cu diplome, medalii, mențiuni bănești și trofee. De asemenea, cu premiu special a fost menționat și tânărul sportiv cu cel mai bun rezultat- Melnic Nichita.

Turneul, care a devenit deja tradițional, s-a petrecut într-o atmosferă caldă și prietenoasă, în sala de șah spațioasă și recent renovată, lucru pentru care amatorii de joc au adus mulțumiri conducerii raionului.

PUBLICITATE