1 februarie – Ziua autonomiei locale și a lucrătorului din adminstrația publică locală

0
196

Astăzi, cu prilejul Zilei autonomiei locale și a lucrătorului din administrația publică locală, vă aducem urări de bine și sincere felicitări, recunoștință pentru munca depusă, pentru implicare, pentru tenacitatea și profesionalismul de care dați dovadă în asigurarea stabilității sociale și economice a raioanelor și localităților.

Vă dorim ca toate proiectele inițiate, toate obiectivele stabilite, să fie realizate cu succes. Să vă bucurați mereu de apreciere și respect din partea tuturor, să aveți parte de multe bucurii, sănătate și împliniri frumoase!

Cu stimă și respect redacția ZN.

Ziua Autonomiei Locale și a Lucrătorului din Administrația Publică Locală este sărbătorită pe 1 februarie și a fost  instituită la inițiativa  (Congresul Autorităţilor Locale din Moldova) prin Hotărârea Guvernului nr.75 din 08.02.2012 întru recunoașterea importanței și valorii persoanelor care activează în domeniul APL, precum și datorită importanței asigurării autonomiei locale în procesul de edificare și consolidare a statului democratic Republica Moldova și întru aprecierea rolului deosebit al reprezentanților autorităților publice locale în soluționarea problemelor cetățenilor și dezvoltarea social-economică a colectivităților locale.

PUBLICITATE