Învingătorii Concursului Raional „Pedagogul anului 2021” au fost premiați, azi, 4 octombrie, în sala de protocol a Consiliului Raional Soroca, cu prezența Președintelui raionului Soroca Rusnac Veaceslav, a șefului Direcției Învățământ Mușenco Angela, a colaboratorilor Direcției Învățământ în cadrul tradiționalei festivități organizate cu ocazia „Zilei Profesionale a Lucrătorilor din Învățământ”.
Învingătorii concursului raional ”Pedagogul Anului 2021”:
– Melente Liudmila – IET nr. 1, mun. Soroca;
– Fortună Livia – IP Gimnaziul Schineni;
– Ghergelejiu Olga IP LT ”I. Creangă”;
– Chirilov Angela – IP Gimnaziul Schineni;
– Țapu Oxana – IP Gimnaziul Racovăț;
– Spatari Lilia – IP Gimnaziul Rudi;
– Ursachi Mariana – IP Gimnaziul Schineni.
























