Direcția Generală Educație, Cultură, Tineret și Sport Florești a organizat Concursul raional ,,Dragobete”, 2025. Competiția a fost una aprinsă, iar participanții au încântat cu grația, creativitatea și chimia lor unică. În rezultatul concursului echipele au fost apreciate astfel:
Locul I – ,,Destin” IPLT ,,I.Creangă”
Locul II – ,,Visul iubirii” IPLT ,,M.Costin”
Locul III – ,,Șoapte de dor” IPLT ,,M.Eminescu”
(star)Mențiune – ,,Inimioarele vesele” – Gimnaziu Ciutulești
(star)Mențiune – ,,Magia dragostei” – Gimnaziul Coșernița.
Dragobetele nu este doar o sărbătoare, ci un prilej de a promova și păstra patrimoniul cultural, precum și un prilej de a celebra dragostea autentică.























