Polițiștii au depistat ieri dimineață, în orașul Soroca, un bărbat de 38 de ani, domiciliat în Soroca, care se afla la volanul unui Opel în stare de ebrietate. Fiind testat cu aparatul Drager s-a constatat o concentrație de 1,07 mg/l vapori de alcool în aerul expirat.
Mijlocul de transport au fost ridicat la parcarea specială și a fost inițiat proces penal pe faptul conducerii mijlocului de transport în stare de ebrietate alcoolică cu grad avansat.




















