În Gimnaziul din Băhrinești a fost creată ,,Clasa Viitorului”

0
150

La data de 26 martie, vicepreședintele raionului Florești, Vrej Martirosian, grupul de lucru din cadrul Comisiei raionale de recepție a lucrărilor, a participat la recepția lucrărilor efectuate de către agentul economic SRL ,,Conterixon” la Gimnaziul ,,Eustafie Popescu” din satul Băhrinești.

Este de menționat că de către Consiliul raional Florești au fost alocate 72.400 lei, pentru reparația unei săli de clase.

Urmare a finalizării reparației, în cadrul proiectului TEKWILL ÎN FIECARE ȘCOALĂ, a fost creată ,,Clasa Viitorului”, unde finanțatorii au dotat sala cu tehnică și mobilier în valoare de 360 000 lei.

PUBLICITATE