Localnicii din Zăluceni au sărbătorit hramul localității

0
432

Cu bună dispoziție, oaspeți așteptați, muzică frumoasă și artiști îndrăgiți, așa au sărbătorit hramul localității oamenii din satul Zăluceni, raionul Florești. Sărbătoarea a adunat la concertul din centrul satului atât localnicii, cât și oaspeți din satele din împrejurimi și nu doar.  Sătenii de la mic la mare s-au prins în hore, au dansat și au cântat alături de interpreții Mariana Șura, Ady, Igor Cuciuc și Adriana Ochișanu. Totodată, cei prezenți nu au ratat ocazia de a se fotografia cu artiștii.

Interpreții susțin că revin cu mare drag de fiecare dată la Zăluceni, deoarece aici au parte de un public minunat. În acest an satul Zăluceni a împlinit 399 de ani de la prima atestare documentară a localității.

PUBLICITATE