28 de conducători auto au fost depistați și înlăturați de la conducerea mijlocului de transport pentru că se aflau în stare de ebrietate, 16 dintre ei în stare de ebrietate avansată;
650 de șoferi amendați pentru depășirea limitei de viteză;
500 de conducători auto sancționați pentru nerespectarea indicatoarelor de semnalizare rutieră;
242 de șoferi au încălcat regulile de folosire a centurii de siguranţă;
102 șoferi au încălcat regulile de oprire şi neacordare de prioritate, care a generat o situaţie de accident;
peste 300 de conducători nu au acordat prioritate pietonilor sau cicliștilor;
85 de șoferi nu dețineau polița de asigurare obligatorie de răspundere civilă.
Agenții de patrulare au intervenit în peste 110 de cazuri, după competență, la apeluri parvenite la Serviciul Unic ![]()
![]()
.




















