Soroca
CEL MAI PROSPER AGENT ECONOMIC DIN AGRICULTURĂ
Alexei Florea, director, SRL „Prietenia Agro”
Angela Munteanu, director, SRL „Tehrubsor”
Pavel Cebotari, director, SRL „Oclanda Agro”
CEL MAI PROSPER ANTREPRENOR DIN CADRUL BUSINESSULUI MIC ȘI MIJLOCIU
Alla Pilipeţcaia, director SRL „Debut-Sor”
CEL MAI PROSPER AGENT ECONOMIC DIN INDUSTRIA PRELUCRĂTOARE
Oxana Petrovici, director SA „Alfa Nistru”
CEL MAI PROSPER AGENT ECONOMIC DIN INDUSTRIA UŞOARĂ
Serghei Dragan, director SRL „Ermo- Grup”
CEL MAI LUCRATIV PRIMAR
Boris Rotaru, primar, comuna Şolcani
CEA MAI ACTIVĂ INSTITUŢIE PUBLICĂ
IP Teatrul „Veneamin Apostol”, director Petre Popa
CEA MAI ACTIVĂ ONG
Centrul de Resurse pentru Tineret ”DACIA”, director Ion Babici
CEL MAI BUN ELEV
Andrei Lupaşcu, clasa IX, liceul „C. Stere”
CEL MAI TALENTAT COLECTIV ARTISTIC
Corul veteranilor Palatul de Cultură Soroca,
dirijor Tatiana Rudei
CEL MAI BUN INTERPRET
Cristina Ursachi
CEL MAI BUN SPORTIV
Constantin Rusu
CEL MAI IMPORTANT EVENIMENT AL ANULUI
Festivalul-Concurs Internaţional „Fanfara Argintie” şi expoziţia „Produs de Soroca”
Drochia
CEL MAI PROSPER AGENT ECONOMIC DIN AGRICULTURĂ
Mihail Nedelciuc, director SRL „ZguraAgro”
CEL MAI PROSPER ANTREPRENOR DIN CADRUL BUSINESSULUI MIC ȘI MIJLOCIU
„Aurora Arts”, „Surprize la domiciliu”, director Aurica Roman
CEL MAI REUȘIT PROIECT IMPLEMENTAT
Renovarea Centrului de Sănătate „Anatolie
Mazniuc”, director Emilia Lopotenco
CEL MAI DE PERSPECTIVĂ ANTREPRENOR
Mihai Bostan, s.Fântânița, fermier
CEL MAI LUCRATIV PRIMAR
Ion Lupașcu, primarul satului Mîndîc
CEA MAI ACTIVĂ INSTITUȚIE PUBLICĂ
Secţia cultură, şef interemar Rodica Lozovan
Inspectoratul de poliţie Drochia, şef Maxim Bernic
CEA MAI ACTIVĂ ORGANIZAȚIE NONGUVERNAMENTALĂ
ONG „Darii-Const”, director Darii Tudor
CEL MAI BUN ELEV
Alexandrina Perju, cl. XI, LT „M. Eminescu”
CEL MAI TALENTAT COLECTIV ARTISTIC
Orchestra de fanfară „Hasnaș”
CEL MAI BUN SPORTIV
Gorbatiuc Artiom, (futbalist), or.Drochia
.
CEL MAI IMPORTANT EVENIMENT AL
ANULUI
Festivalul „Regina Dulce”
Floreşti
Cel mai prosper agent economic din agricultură
SRL „TetracomAgro”, conducător Vladimir Novac
Cel mai prosper agent economic din industrie
S.A. „Fabrica de Unt din Floreşti”, director Pavel Grigoraş
Cel mai bun agent economic din sfera socială
S.A. „Servicii Salubrizare Floreşti”, conducător Nicolae Rusu
Cel mai prosper antreprenor din cadrul businessului mic şi mijlociu
SRL „Industrial CarCon”, director Vasile Belic
Cel mai reuşit proiect implementat:
Asigurarea cu apă potabilă şi canalizare a s. Caşunca, primar, Paulina Ciupac
Cel mai de perspectivă antreprenor
Oleg Movilă, conducătorul Gospodăriei Ţărăneşti „Oleg Movilă”, s. Lunga
Cel mai lucrativ primar
Nina Ivanes, primarul comunei Vărvăreuca
Cea mai activă instituţie publică
Centrul Multifuncţional Floreşti, conducător Aliona Manole
Cea mai activă organizaţie nonguvernamentală
Asociaţia Obştească „Lumos Foundation Moldova”, conducător Valentina Ghenciu
Cel mai bun elev
Daniela Muntean, elevă în clasa XII-a , Liceul Teoretic „Ion Creangă” din or. Floreşti
Cel mai talentat colectiv artistic
Colectivul artistic cu titlul model „Sălcioara”, conducător artistic Daniela Alexei
Cel mai performant sportiv
Victor Ceban, vicecampion mondial la lupte greco-romane în anul 2018
Cel mai important eveniment al anului:
Promovarea echipei de fotbal „FC Floreşti” în Divizia Naţională, antrenor Sergiu Litra
Donduşeni
Cel mai prosper agent economic din agricultură
Alexei Chiriac – conducător, SC „Climauțanul Agro”
Cel mai prosper antreprenor din cadrul businessului mic și mijlociu
Oxana Edinac – conducător Oleg Edinac ÎI „Edinac Oxana
Angela Bejenari – conducător GȚ „Bejenari Angela”, s.Plop
Cel mai reușit proiect implementat
Proiectul de instalare a centralei termice pe biomasă și a sistemului de încălzire la LT „Mihai Eminescu”, s.Sudarca, director – Natalia Zaiaț, primar Anatolie Lisnic.
Cel mai de perspectivă antreprenor
Viorel Rusu – „RV- Business”, s. Corbu
Cel mai lucrativ primar
Alina Semeniuc, primarul satului Crișcăuți
Cea mai activă instituție publică
Ina Marcoci – Asistența Medicală de Urgență Dondușeni,
Cea mai activă organizație nonguvernamentală
Victoria Cojocaru– AO „Tinerele femei Cernoleuca”
Victor Cucer – AO „Toamna Vârstei”
Cel mai bun elev
Anna Pijevscaia – media – 9,8, LT „Gaudeamus”
Cel mai talentat colectiv artistic
Ștefan Albu, – or. Dondușeni
Cel mai bun sportiv
Dalia Arapu, – or. Dondușeni, Centrul de Excelență în Horticultură și Tehnologii Agricole din Țaul.
Cel mai important eveniment al anului
Deschiderea fabricii textile în or. Dondușeni SRL „Molltex – Grup” Investitor Dmitrii Karaman.