Trei autospeciale noi vor evacua și colecta deșeurilor în orașul Drochia

0
58

Primăria orașului Drochia anunță că autospecialele noi pentru colectarea și evacuarea deșeurilor au sosit. Aceste trei autospeciale fac parte din Proiectul „Modernizarea serviciului public de colectare și evacuare a deșeurilor pentru un mediu mai curat în orașul Drochia”, un proiect important implementat de către Primăria orașului Drochia, cu o valoare de 3.016.000 lei, dintre care circa 10% e contribuția locală.

Proiectul este susținut financiar din Fondul Național pentru Mediu.

Obiectivul proiectului: Reducerea impactului negativ asupra mediului prin îmbunătățirea serviciului de gestionare a deșeurilor și lichidarea gunoiștilor neautorizate.

Aceste autospeciale vor contribui semnificativ la menținerea unui mediu mai curat și la eficientizarea procesului de colectare a deșeurilor în orașul Drochia.

PUBLICITATE