Un bărbat de 64 de ani ar fi încercat să se sinucidă

0
108

Ieri, în jurul orei 15.00, la Inspectoratul de Poliție Soroca a fost înregistrată informația telefonică parvenită de la o femeie locuitoare a orașului Soroca, care a comunicat că concubinul său, un bărbat de 64 de ani, și-ar fi aplicat o plagă de cuțit în abdomen, ne-a comunicat Svetlana Talpă, ofițer de presă IP Soroca.

Fapta a avut loc pe fonul consumului excesiv de băuturi alcoolice. Bărbatului i-a fost acordat ajutor medical, acesta a refuzat spitalizarea.
Versiunea preliminară ar fi tentativă de suicid.
Alte circumstanțe se stabilesc.

PUBLICITATE