Siguranța începe cu pregătirea sistematică

0
75

Recent, 14 angajați de la DR ,,Nord” au participat la un curs de perfecționare și actualizare a cunoștințelor teoretice și practice în domeniul intervenției profesionale.

Astfel de instruiri se desfășoară cu regularitate, pentru ca fiecare carabinier să fie mereu pregătit să facă față oricărei provocări și să intervină la cel mai înalt nivel.

Obiectivul? Dezvoltarea abilităților care fac diferența în teren: reacție rapidă, respectarea legii și intervenții corecte în orice situație.

Rezultatul? O echipă mai unită, mai disciplinată și gata să răspundă prompt pentru siguranța fiecărui cetățean.

Încă un pas hotărât spre consolidarea profesionalismului și eficienței carabinierilor, în serviciul unei societăți mai sigure!

Inspectoratul General de Carabinieri

PUBLICITATE