Salvatorii au desfășurat exerciții practice cu elevii din Nimereuca și Cerlina

0
157

Astăzi, 5 septembrie, angajații Serviciului Prevenție ai DSE mun. Soroca au desfășurat un exercițiu practic de evacuare a Instituțiilor Publice, gimnaziile din satele Nimereuca și Cerlina.

Astfel de exerciții se petrec anual în fiecare instituție de învățământ, educând în practică la copii acțiunile de comportament în diferite situații excepționale.

Angajații direcției situații excepționale le- au adus la cunoștință și regulile de comportament și de utilizare a stingătorului de flăcări.

În total au fost intruiți îjur la 250 copii și 15 cadre didactice.

Toți cei prezenți la exercițiu au primit materiale informative.

PUBLICITATE