A fost desemnată cea mai frumoasă fată din Florești. “Miss r.Florești” s-a dovedit a fi un adevărat concurs de inginiozitate și frumusețe la care au participat 10 concurente din mai multe localități ale raionului. Participantele și-au demonstrat abilitățile în cadrul probelor precum prezentarea, proba artistică, defilare în rochie de seară, dar și probe de inteligență și ingeniozitate.
Marea câştigătoare a concursului “Miss r.Florești” a devenit Anastasia Curcula, din satul Gura Camencii.
Concursul a fost organizat de câtre DCTTS Floreşti și a avut loc la Casa de Cultură Gura Camencii pe data de 1 aprilie.























