Au fost desemnați cei mai buni antreprenori ai anului 2017

0
645

La Soroca au fost desemnați cei mai buni antreprenori ai anului 2017. Premierea a avut loc în cadrul concursului “Antreprenorul anului”. Concursul a scos în evidență circa 50 cei mai buni antreprenori care au  fost premiați în cadrul a 10 nominalizări.

Concursul este organizat pentru a  stimula dezvoltarea antreprenoriatului, promovarea produselor și serviciilor agenților economici. Potrivit organizatorilor, Consiliul Raional Soroca și Camera de Comerț și Industrie, agenții economici sunt desemnați în cadrul unei comiisii speciale unde  se analizează atît indicii de producție cît și de angajare a persoanelor.

 -Cel mai bun antreprenor în sfera de producere  – întreprinderi mari:

 Oxana Petrovici , SA ,, Alfa-Nistru”

– Cel mai bun antreprenor din sectorul agrar – întreprinderi mari:

 Victor Guţu  SRL ,, AMG-Kernel” 

Cel mai bun antreprenor în sfera de producere a hainelor:

 Sergiu Dragan , SRL ,,Ermo-Grup”

 Cel mai bun antreprenor în sfera de producere –întreprinderi mijlocii:

Locul I – Alla Pilipeţcaia – SRL ,,Debut Sor”

Locul II –  Ala  Lisnic, SRL ,, Testor” 

Locul III – Anatolie Caldare,   SA ,,Hidroinpex” 

 Locul III –  Andrei Mirza,  SRL ,,Bevera Nord” 

 – Cel mai bun antreprenor în sfera de producere –întreprinderi mici:

Locul I – Aliona Chistol, SRL ,,Al-Irina” 

 Locul II – Efim Agahci, SRL „Armir„

 – Cel mai bun antreprenor în sfera de producere –întreprinderi micro:

Locul I –  Stela Cetulean,  SRL ,, Lefrucom” ,

Locul II – Ana Savca , SRL ,, Rolkebab”

 – Cel mai bun antreprenor din sectorul agrar – întreprinderi mijlocii:

Locul I – Alexei Florea,  SRL ,, Prietenia – Agro”

locul II –  Pavel Cebotari , SRL ,, Oclanda – Agro

Locul III- Valentina Marciuc, GŢ ,, Marciuc Valentina”,.

 – Cel mai bun antreprenor din sectorul agrar – întreprinderi mici:

Locul I –  Angela  Muntean   SRL ,, Tehrubsor” 

Locul II – Vasile Sochirca, SRL ,,Visagromag”   

 – Cel mai bun antreprenor din sectorul agrar –microîntreprinderi:

 Mihai Eftodii, GŢ ,,Mihai Eftodii”

 – Cel mai bun antreprenor din sfera construcţiilor:

 Victor Svetenco, SRL ,, Polimer” 

 – Cel mai bun antreprenor în sfera prestări servicii hoteliere:

 Mihai Sochirca , SRL ,, Sergiu” 

 – Cel mai bun antreprenor în sfera prestări servicii turism:

    Valentina Cazac,  SRL ,, Valentina-Tur”

 – Cel mai bun antreprenor sfera servicii transport:

Valeriu Guţan – SRL ,, Auto Invest Grup”

 – Cel mai bun antreprenor in sfera publicaţii periodice:

 Natalia Vrancean, SRL ,,Ziarul Nostru” 

 – Cel mai bun antreprenor în sfera alimentaţie publică:

Sfera servicii alimentaţie publică întreprinderi mici:

Locul I – Boris Tomac, SRL ,,Tomac-Inpex” restaurantul ,, Primăvara”

Locul II – Inga Spoială, SRL ,,Odilin” restaurantul ,, Soroca”

 Sfera servicii alimentaţie publică întreprinderi micro:

Locul 1 – Alexandru Volcovinschi SRL ,, Ghineia” restaurantul ,,Briz”

Locul II – Maria Grigoraş SRL ,, Grivad-M” cafeneua ,, Nistru”

Locul III – Elena Staviţa  ÎI ,, Staviţa Elena”

Locul III – Lilia Luca SRL ,, Vilian –Lux” restaurantul ,,Golden-River”

 – Cel mai bun antreprenor în sfera comerţului – întreprinderi mijlocii:

 Constantin Andriuţa   Cooperativa de Producere ,,CVA-Virocagro”

 – Cel mai bun antreprenor în sfera comerţului – întreprinderi mici:

Locul I – Oleg Horevschii, SRL ,,Foreitor”

Locul II – Valentina  Muntean  SRL ,, Arol”

Locul III  – Valeriu  Achinca  SRL ,, Marconi”

– Cel mai bun antreprenor în sfera comerţului – microîntreprinderi:

   Oxana Tregub   ÎI ,,O.Tregub”

–  Cel mai bun antreprenor exportator:

Oleg Alexandrov – SRL ,, Mialex – Nord”

 – Cel mai bun antreprenor – femeie:

Ludmila Catlabuga – SRL ,, Vita-Bio-Farm”

 – Cel mai bun antreprenor implementator al modelului economic verde:

Constantin Furculiţă – SRL ,, Vitaliti –Fruct”

 – Cel mai tînăr antreprenor

    Andrian  Dumitraş – ÎI ,, Dumitraş Andrian”

 –  Cel mai tînăr antreprenor inovator:

 Demian Olga – SRL ,, Data-Protection-Hub”

 – Pentru integrare activă în societate:

Maria Stepanyants – SRL ,, Romstep”

 – Cel mai bun antreprenor in sfera servicii de consultanţă:

Galina Ciobanu – SRL ,, Alsedar – Studio”

 – Cel mai bun meşter popular:

     Valentina Boţoroga –  gobelen, broderie

     Lidia Manea –  împletitul din fibre vegetale(lozie)

     Simion Lungu – confecţionarea costumelor naţionale

     Lozan Victor – prelucrarea artistică a pietrei

     Nina Manea – ţesut artistic

     Grigore Voloşciuc – împletit din nuele de răchită

     Ludmila Prepeliţă – croşetare        

 

PUBLICITATE

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Vă rugăm să introduceți numele dvs.

*

code