O mașină a ajuns într-un șanț, după ce s-a lovit cu un microbuz. Accidentul rutier a avut loc la data de 8 ianuarie pe traseul Soroca – Otaci, în apropiere de localitatea Șeptelici. La fața locului au intevenit pompierii, poliția și ambulanța.
Potrivit purtătoarei de cuvânt a poliției, Eugenia Molceanov, conducătorul automobilului de model Kia, un bărbat de 65 de ani, căruia s-a făcut rău, a ieșit pe contrasens și s-a tamponat frontal cu un automobil de model Volkswagen, condus regulamentar de un bărbat de 62 de ani.
Ambii conducători au fost testați alcooscopic, rezultatele indicând o concentrație de 0,00 mg/l alcool în aerul expirat.
Poliția continuă cercetările.




















