Anual, în prima duminică a lunii septembrie, este marcată Ziua profesională a colaboratorilor sistemului de gaze. Astfel, astăzi își sărbătoresc ziua profesională cei circa 300 de angajați ai (SRL) “Floresti – Gaz”, care este o întreprindere formată din trei subdiviziuni “Floresti – Gaz”, “Drochia – Gaz” și “Soroca – Gaz”.
Cu ocazia sărbătorii profesionale, angajații au fost felicitați de Nicolae Rusu, directorul (SRL) “Florești – Gaz”. El a mulțumit tuturor lucrătorilor din domeniul gazelor pentru profesionalismul și dedicarea lor în îndeplinirea atribuțiilor de serviciu.


Angajații sistemului de gaze asigură zi de zi funcționarea neîntreruptă a gazelor naturale, precum și servicii de înaltă calitate, astfel încât fiecare consumator să fie mulțumit.
Cu un mesaj de felicitare cu ocazia Zilei profesionale a lucrătorului din sistemul de gaze a venit și Alexei Zosim, directorul Filialei Florești -Gaz.


SRL “Floresti – gaz” aprovizionează cu gaz natural circa 36 mii de abonați.
Peste 35 000 de apartamente si case de locuit, circa 750 de întreprinderi social-comunale, peste 220 de instituții și organizații bugetare și peste 20 de întreprinderi de producere industriale și agricole.


















