Începând cu data 1 octombrie, Inspectoratul Național de Securitate Publică va desfășura timp de o lună operațiunea ,,Tulburel”, care are drept scop depistarea și documentarea conducătorilor care se urcă în stare de ebrietate la volan.
În contextul temperaturilor ridicate pentru următoarea periodă, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență îndeamnă cetățenii să respecte măsurile de prevenire și siguranță,...