Rotary Club din Fălticeni și Soroca susțin construcția Așezământului social ,,Samariteanul Milostiv-casă pentru copiii orfani” din Hîrtop

0
279

Faptele frumoase adună oamenii buni. De acest lucru s-au convins toți cei care au participat la concertul de caritate, organizat pentru colectarea de fonduri pentru construcția Așezământului social ,,Samariteanul Milostiv-casă pentru copiii orfani” din s. Hîrtop. În cadrul evenimentului, care a avut loc la Restaurantul “Provence” din satul Zăluceni, partenerul acțiunii Rotary Club a venit cu o donație pentru construcția casei pentru copii, gestul a venit din partea Rotary Club Fălticeni și Rotary Club Soroca, care au oferit câte 500 de euro, despre aceasta a anunțat în cadrul concertului, președintele fondator al Rotary Club Soroca, Natalia Vrancean, alături de membrii clubului.

Părintele Sergiu Boldirescu a mulțumit tuturor celor care piatră cu piatră contribuie la înălțarea acestui așezământ pentru copii.

Toți cei prezenți la evenimentul de caritate au avut parte de un concert cu artiști îndrăgiți, o seară de neuitat cu un meniu special și multă bună dispoziție, iar toate fondurile strânse din vânzarea biletelor vor merge la construcția casei de copii din Hîrtop.

Amintim că evenimentul caritabil a fost posibil grație partenerilor Restaurantul Provence din satul Zăluceni PP Ziarul Nostru și Rotary Club Soroca.

PUBLICITATE