Candidații la funcţia de primar, în circumscripția electorală raională Ocnița, nr. 24

0
221

L i s t a

candidaților înregistraţi pentru funcţia de primar la alegerile locale generale  din 20 octombrie 2019

în circumscripția electorală raională Ocnița, nr. 24

 

Nr. d/o

Denumirea

Circumscripției

 

PRIMAR

(Nume/Prenume) (de către cine a fost desemnat)

(denumirea formațiunii/ candidat independent)

Orașul Ocnița ARTAMANIUC VICTOR Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
SIMACOVICI ANDREI Partidul Politic „Șor”
COTOVA SVETLANA CANDIDAT INDEPENDENT
LUCAȘCIUC IGOR Blocul Electoral „ACUM Platforma DA şi PAS”
COROTAȘ IGOR CANDIDAT INDEPENDENT
ȚOPA ANDREI Partidul Comuniştilor din Republica Moldova
CUȘNIR EUGENIU Partidul Democrat din Moldova
   
   
Orașul Otaci TRAGHIRA VASILII Partidul Comuniştilor din Republica Moldova
CASCO IGOR Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
GORLOV VLADIMIR Blocul Electoral „ACUM Platforma DA şi PAS”
ZAVROTSCHII DMITRII CANDIDAT INDEPENDENT
GAICIUC VLADIMIR Partidul politic Partidul Nostru
RADUL ALEXANDR CANDIDAT INDEPENDENT
 

Orașul Frunză

COPEȚCHI VLADIMIR Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
VÎSOCEANSCHI SOFIA Partidul Politic „Șor”
CALINICENCO OLGA Blocul Electoral „ACUM Platforma DA şi PAS”
TCACI OCTAVIAN Partidul politic Partidul Nostru
 

Comuna Bîrlădeni

CUCER FEODOR Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
PAHOMI INESA Partidul Democrat din Moldova
GURĂU ALEXANDR Partidul Politic „Șor”
OPREA NINA Blocul Electoral „ACUM Platforma DA şi PAS”
VARZARI MARINA CANDIDAT INDEPENDENT
GOMENIUC ANATOLIE CANDIDAT INDEPENDENT
 

Satul Bîrnova

SCUTELNIC VALERIU Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
GOGA VASILE Partidul Politic „Șor”
   
   
Comuna Calarașovca PAPUȘA VASILII Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
ȘELEMIN ALEXEI Partidul Comuniştilor din Republica Moldova
   
   
Satul Clocușna MOROȘAN NATALIA Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
CUREA OLEG Partidul Politic „Șor”
BUCUN IURII Blocul Electoral „ACUM Platforma DA şi PAS”
GOREACII RUSLAN CANDIDAT INDEPENDENT
 

Comuna Corestăuți

PISARCIUC BORIS Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
ȘEVCIUC SERGHEI CANDIDAT INDEPENDENT
GROSU SVETLANA Blocul Electoral „ACUM Platforma DA şi PAS”
TÎRSÎNA  EDUARD Partidul politic Partidul Nostru
GRINICO ALEXANDRU CANDIDAT INDEPENDENT
 

Comuna Dîngeni

TABUICA ANATOLII Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
OJOVAN ADRIAN Partidul Politic „Șor”
NICULCEA MIHAIL Blocul Electoral „ACUM Platforma DA şi PAS”
CULII GALINA Partidul Democrat din Moldova
 

Satul Gîrbova

DUMITRAȘ GHEORGHII Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
SEINIC IURII Blocul Electoral „ACUM Platforma DA şi PAS”
COBZARI FEODOR Partidul Politic „Șor”
   
Comuna Grinăuți Moldova CEBOTARI ALLA Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
VANGHELI CLAVDIA Partidul Politic „Șor”
UNTU VADIM Partidul politic Partidul Nostru
OBOROC IGOR Partidul Democrat din Moldova
 

Satul Hădărăuți

TOMCEAC ILIE Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
LUPU IURIE Partidul Democrat din Moldova
   
   
Comuna Lencăuți MÎRZA VALERIU Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
LISNIC SVETLANA Partidul Politic „Șor”
NEMIȚCHI ALEXANDRU Blocul Electoral „ACUM Platforma DA şi PAS”
NIMIȚCHI GRIGORE Partidul Democrat din Moldova
BAIRAC STANISLAV Partidul Comuniştilor din Republica Moldova
 

Comuna Lipnic

LUPULCIUC VALENTINA Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
CUȘNIR ION Blocul Electoral „ACUM Platforma DA şi PAS”
POP VITALIE CANDIDAT INDEPENDENT
   
Satul Mereșeuca PĂTRĂNICĂ RUSLAN Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
ALBU EMILIA CANDIDAT INDEPENDENT
MARTÎNIUC TAMARA Partidul Politic „Șor”
   
 

Comuna Mihălășeni

VOINESCO LIVIA Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
PAVLIUC DAVID Partidul Politic „Șor”
COJOCARU LUCIA Blocul Electoral „ACUM Platforma DA şi PAS”
ȚURCAN LEONID Partidul Democrat din Moldova
OSTAVCIUC NICOLAE CANDIDAT INDEPENDENT
CEMORTAN LIVIU Partidul politic Partidul Nostru
Satul Naslavcea GORGAN OLEG Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
ȘCERBANI NICOLAI Partidul Politic „Șor”
URSATII VALENTINA Partidul Comuniştilor din Republica Moldova
LAZARI VALENTIN Blocul Electoral „ACUM Platforma DA şi PAS”
MIRONOV FIODOR Partidul Democrat din Moldova
Satul Ocnița MANOIL VICTOR Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
LESNIC SERGIU Partidul Comuniştilor din Republica Moldova
CREANGA ION CANDIDAT INDEPENDENT
OBOROACĂ LARISA Partidul Politic „Șor”
PERJUN VALENTINA CANDIDAT INDEPENDENT
ALAIBA ALECU Blocul Electoral „ACUM Platforma DA şi PAS”
GUTIUM CONSTANTIN CANDIDAT INDEPENDENT
MORARI ION Partidul Democrat din Moldova
Satul Sauca JITARI IRAIDA Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
MIRON STELA Blocul Electoral „ACUM Platforma DA şi PAS”
   
Satul Unguri CUHARI IVAN Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
ROMANIUC IURII Partidul Democrat din Moldova
   
   
   
Comuna Vălcineț COGUT VICTOR Partidul Politic „Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”
FILIPCIUC VASILII Partidul Politic „Șor”
GROSSU PIOTR Partidul Comuniştilor din Republica Moldova
POSTORONCA ANGELA CANDIDAT INDEPENDENT

 

PUBLICITATE

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Vă rugăm să introduceți numele dvs.