Candidații la funcţia de primar, în circumscripția electorală raională Florești, nr. 18

0
2755
1

L i s t a

candidaților înregistrați pentru funcția de primar la alegerile locale generale din 20 octombrie 2019

în circumscripția electorală raională Florești, nr. 18

 

Nr. d/o

 

Denumirea

Circumscripției

PRIMAR
(Nume/Prenume) (de către cine a fost desemnat)

(denumirea formațiunii/ candidat independent)

Orașul Florești Gangan Iurie PSRM
Gancear Gheorghe PDM
Ladaniuc Ghenadie PP ”ȘOR”
Colța Dumitru PLDM
Gulii Sergiu PP USB
Braghiș Nicolae Blocul ACUM DA PAS
Crîjanovschi Ruslan PP Partidul Nostru
Gustoi Eugeniu candidat independent
Melnic Igor candidat independent
Orașul Ghindești Bulat Mihail PDM
Mereuța Ion PSRM
Umov Olga PP ”ȘOR”
Orașul Mărculești Vîrlan Ion PDM
Condratiuc Tatiana PSRM
Dutcovici Aliona Blocul ACUM DA PAS
Comuna Alexeevca Mîța Pantelei PSRM
Dracenco Ala PDM
Babici Leonid PCRM
ȘOȘU Oxana Blocul ACUM DA PAS
Galacova Ala PP ”ȘOR”
Satul Băhrinești Covalenco Victor PSRM
Bunescu Feodoia PDM
Movilă Nadejda PPȘOR
Ciugurea Evghenii BE Acum Platforma DA și PAS
Moscaliuc Serghei candidat independent
Satul Cașunca Olaru Lilian PDM
Ciupac Paulina PSRM
Rusu Pavel PP”ŞOR”
Grib Alexandru PLDM
Belenco Roman Blocul ACUM DA PAS
Tcaci Vasile PCRM
Satul Cernița Cheleș Iurie PDM
Munteanu Petru PSRM
Satul Ciripcău Donos Mihail PDM
Prodan Ion PSRM
Caraman Gheorghe PCRM
Comuna Ciutulești Buurcă Igor PDM
Leonte Mihail PSRM
Lefter Andrei PPȘOR
Satul Coșernița Buzdugan Natalia PDM
Cojocari Ion PSRM
Ostre’ Valeriu PCRM
Dogotari Tudor PNL
Repede Maria PP ”USB”
Ghelețchi Svetlana candidat independent
Cristea Sava PPȘOR
Malai Natalia Bocul ACUM DA PAS
Comuna

Cuhureștii de Sus

Lupan Valeriu PSRM
Jemna Sergiu PDM
Sripcaru Alla PUSB
Gaiu Petru Blocul ACUM DA PAS
Lisnic Sergiu PLDM
Comuna

Cuhureștii de Jos

 

Potorac Iurie PSRM
Scoarță Anatolie PPȘOR
Vicol Adela PDM
Pomana Alexandru PP USB
Crețu Victor Blocul ACUM DA PAS
Satul Cunicea Elisavețchi Grigore Candidat independent
Melnic Vladimir Candidat independent
Sauleac Vera Partidul Politic Partidul Nostru
Morgun Victor Pavel PDM
Corniencova Tatiana PSRM
Satul Domulgeni Patrașco Vasile PDM
Groco Ion PSRM
Tîltu Vasile Blocul ACUM DA PAS
Comuna Frumușica Boicu Victor PDM
Lucinschi Mihail PSRM
Groza Igor Bloul ACUM DA PAS
Comuna Ghindești Falcă Gheorghe PDM
Tocan Veaceslav PSRM
Ciubotaru Igor PP ”ȘOR”
Cernei Tudor Blocul ACUM DA PAS
Comuna

Gura Camencii

Țugui Vadim PDM
Sîci Nicolae PSRM
Chișlari Nina PPȘOR
Chișlari Ion Blocul ACUM DA PAS
Comuna

Gura Căinarului

Ciobanu Denis PSRM
Casapciuc Ion Blocul ACU DA PAS
Cojocaru Aliona Partidul Democrat din Moldova
Comuna Iliciovca Tîmco Vitalie PSRM
Belîi Fiodor PDM
Tatarciuc Vitalie Candidat independent
Miciuc Iurie Candidat independent
Bidiac Unilana PP ȘOR
Bondarciuc Anatolii PPPN
Comuna Izvoare Capcelea Olga PSRM
Zgavordei Vladimir PDM
Comuna Japca Pascaru Iurie PDM
Pascari Leonid PSRM
Galben Tudor Blocul  ACUM DA PAS
Berghii Anatolii PP ȘOR
Satul Lunga Cocieru Andrei PSRM
Ciugureanu Diana PDM
Pădureț Olga Blocul ACUM DA PAS
Țurcanu Mihail PP ȘOR
Burduja Galina candidat independent
Satul Mărculești Rotarciuc Olesea PDM
Roga Serghei PSRM
Morari Tatiana PPȘOR
Vieru Aliona PP Partidul Nostru
Chetraru Sergiu PCRM
Margină Lilia Blocul ACUM DA PAS
Burduja Mircea PP USB
Satul Napadova Budnea Valeriu PDM
Moroi Pantilimon PPȘOR
Moroi Maria PSRM
Ceban Serghei Blocul ACUM DA PAS
Comuna Nicolaevca Rîbacioc Iurii PCRM
Rîbacioc Ecaterina PDM
Cazacu Svetlana PPȘOR
Malai Sergiu PSRM
Comuna Prajila Cobîlaș Petru PDM
Plîngău Marian PSRM
Gubca Anastastasia PLDM
Zaharco Elena Blocul ACUM DA PAS
Rotari Nicolae PCRM
Comuna Prodănești Moraru Ala PSRM
Ciupac Margareta PDM
Abramoglo Ludmila PPȘOR
Culcițchi Natalia Blocul ACUM DA PAS
Eni Ruslan PL
Hîncu Sveatoslav PCRM
Satul Putinești Chefu Ghenadie PDM
Iscolnîi Serghei PSRM
Satul Rădulenii Vechi Radu Iurie PDM
Fediko Valentin PSRM
Guțan Igor PLDM
Vizitiu Andrei Blocul ACUM DA PAS
Comuna Roșietici Podubnîi Vitalie PDM
Chiviriga Vasile Uniunea Salvați Basarabia
Odajiu  Petru PSRM
Albot Ion PPȘOR
Cenușă Mircea Candidat independent
Bruma Vera Blocul ACUM DA PAS
   
Satul Sănătăuca Chibidoc Tudor PDM
Amorfii Serghei PSRM
Chițan Svetlana Blocul ACUM DA PAS
Comuna Sevirova Nedoruban Boris PSRM
Moroșan Eugeniu PDM
Gherasimov Ana PPȘOR
Carauș Ira Blocul ACUM DA PAS
Comuna Ștefănești Ciubar Andrei PSRM
Zdraguș Ludmila PDM
Cojocari Ivan Blocul ACUM DA PAS
Satul Temeleuți Tertea Sergiu PDM
Meleghi Alexandru PSRM
Rusu Victor PP ȘOR
Satul Tîrgul Vertiujeni Franțuz Fedosi PSRM
Grăchilă Cristina-Cătălina Blocul ACUM DA PAS
Murzac Anatolie PDM
Comuna Trifănești Gaşiţio Zinovia PDM
Savciuc Boris PSRM
Zaplitnîi Gheorghe PLDM
Boicu Vitalie PPȘOR
Snegur Ion Blocul ACUM DA PAS
Snegur Dumitru PP USB
Comuna Vărvăreuca Ivanes Viorel PSRM
Zabica Olga PDM
Patrașcu Ion PL
Tentiuc Mihail PP Partidul Nostru
Zaporojan Vasile Blocul ACUM DA PAS
Țîbrigan Tudor PP USB
Comuna Văscăuți Podborschi Oleg PDM
Cibotari Raisa PSRM
Nacu Lilia Blocul ACUM DA PAS
Satul Vertiujeni Istratuc Ivan PSRM
Cercez Anna PDM
Istratuc Petru PLDM
Ohoțchi Constantin Blocul ACUM DA PAS
Satul Zăluceni Pascaru Viorica PDM
Prisacari Stepan PSRM
Cojocaru Oleg Blocul ACUM DA PAS

 

PUBLICITATE

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Vă rugăm să introduceți numele dvs.

*

code